Kamatozó Kincstárjegy kibocsátása 1988-ban kezdődött, a konstrukció azóta többször változott. Értékesítése folyamatosan, kéthetes jegyzési időszak keretében történik. így az állampapírt vásárló ügyfelek a lejáró Kamatozó Kincstárjegyükből származó pénzüket várhatóan 24-26 új sorozatba fektethetik (megújítás). A Kamatozó Kincstárjegyet a jegyzési időszak első hetében a névértéknél alacsonyabb, diszkont áron, a jegyzés időszak második hetében pedig névértéken lehet megvásárolni. A diszkont áron történő értékesítés azért szükséges, mert a Kamatozó Kincstárjegy esetében az ellenérték befizetésére a jegyzés időpontjában kerül sor. A kamatozás kezdőnapja a jegyzési időszakot követő hét keddje, ennek megfelelően a konstrukció lejárata szerdára esik.
A Kamatozó Kincstárjegyet devizabelföldi természetes és jogi személyek, valamint jogi személyiség nélküli szervezetek vásárolhatják meg. E körben a kincstárjegy a futamidő alatt szabadon átruházható.
A Kamatozó Kincstárjegyek elsődleges forgalomban a lakossági állampapírok értékesítésére szerződést kötött elsődleges forgalmazóknál és a Magyar Államkincstár fiókhálózatában vásárolhatók meg.
A futamidő vége előtt is eladható a lakossági elsődleges forgalmazók fiókjaiban és a Magyar Államkincstár fiókhálózatában, mivel a lakossági forgalmazók és a Magyar Államkincstár is vételi árfolyamot jegyeznek erre a kincstárjegyre. A Magyar Államkincstár fiókhálózatában a Kamatozó Kincstárjegyekre jegyzett árak kialakításánál az alapelv az, hogy az ár az egyéves Diszkont Kincstárjegyek esetében érvényesített vételi árakhoz tartozó hozamszinthez igazodó hozamot biztosítson
Utolsó kommentek