Sokat gondolkoztam az elmúlt időszakban sok dologról. Az egyik ilyen gondolatom a számtalan hasznosnak vélt "TŐZSDETANFOLYAMOK" körül forgott.
El kell, hogy mondjam annak idején a befektetési dolgaimat én is ilyen tanfolyamokkal kezdtem el. Elmentem, meghallgattam, lejegyzeteltem és hazamentem, kipróbáltam. Nyitottam demo számlát, majd valós számlát, de annak ellenére, hogy volt tőke mégsem jutottam egyről a kettőre. Sok emberrel beszélgettem akik hasonlóan cselekedtek (hihetetlen lelkesedéssel), de nem láttam és a mai napig sem látom a nagy tollasodást.
Egy valamit én leszögeznék. Szerintem nem azért kell befektetni, tőzsdézni, hogy a havi betevőt kitermeljük... Más kell, hogy legyen a cél.
Szóval a lényeg, amit nem értek, hogy miért gondolja azt bárki is, hogy neki saját magának kell kezelni a pénzt? Miért hiszi el valaki, hogy pár hetes tanfolyammal profi befektető válhat belőle? Miért, dől be annak akárki is, hogy majd mások elmondják neki a tutit? (Ha én tudnám a tutit biztos nem mondanám meg senkinek).
Ennyi erővel szerintem mindenki kitanulhatna minden mesterséget, hogy végül saját magának felépítse a házát, megkösse a biztosítását, leszabja az öltönyt stb.
Érdekes módon a szakmunkásképzésben nem tülekednek az emberek. Miért? Ezekszerint van valami sokkal könnyebb módja a pénzszerzésnek és a befektetés az egy könnyű terület.
Érdekes módon hiába profi közgazdász valaki, vagy jó bankár, általában semmi köze nincs pl.: az árupiacokhoz vagy a határidős piacokhoz. Pedig a komoly pénz itt fordul meg.
Szóval sokmindent nem értek...Tudjátok a választ?
Utolsó kommentek